0850 432 ASYA (2792)
Balkan Üçlemesi Pegasus Hy
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Galeri
Tur Otelleri
Ödeme Koşulları

Balkan Üçlemesi Pegasus Hy

Tiran- Ohrid(2)- Üsküp (2)- Priştine

 

  1. Gün: İSTANBUL( Sabiha Gökçen) - TİRAN - OHRİD

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Asya Tur yetkilileriyle saat 08.00’da buluşuyoruz. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 09.35' de Tiran’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile  10.35’te Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen Partizanlar Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi , 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Ohrid’de hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme Ohrid’deki otelimizde. 

 Tiran - Ohrid : 130 km.
Ohrid Tekne Turu: 15 €

 

  1. Gün: OHRİD - RESNE - MANASTIR - OHRID

Uyandırma ve kahvaltının ardından serbest zaman., Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük St.Naum-Resne-Bitola(Manastır) Turuna  katılabilirler.(45 EUR) . Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(40 EUR)

St Naum- Resne – Manastır Turu: 45 Eur

 

 

  1. Gün: OHRİD - GOSTIVAR - KALKANDELEN (TETOVO) - ÜSKÜP

Sabah alınacak kahvaltıdan sonrası odaların boşaltılması ve Gostivar’a hareket. Yoğunlukla Türkler’in yaşadığı bu şehri gezecek ardından 300 km’lik Vardar Nehrinin doğduğu kaynağı ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman ve dileyen misafirlerimiz ile extra olarak öğle yemeğimizi Vardar nehri kaynağı manzaralı restoranda alacağız. Öğle yemeği için tavsiyemiz ve Kuzu Çevirme ve meşhur Kaymaçina tatlısını tatmanızdır. Yemeğin ardından Kalkandelen (Tetovo) ya hareket. Şehre varışımızın ardından Kalkandelen'de Alaca cami ve Kanuni'nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Serbest zamanından ardından Üsküp’e yolculuğumuz devam ediyor. Üsküp’e hareket varışımızı takiben Üsküp şehir turumuz başlıyor. Üsküp turumuz esnasında Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa-nın Evi, dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı, Osmanlı Taş Köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı. Çifte hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şuan Türk Tiyatrosu binası olarak kullanılan ve Yahya Kemal Beyatlı -nın doğduğu bina görülecektir. Bitpazarı ve şehrin en yüksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlılar tarafından şehri korumak için kullanılan Kale ziyaretinin ardından otelimize transfer

Ohrid - Gostivar: 108 km. | Gostivar - Kalkandelen (Tetovo) : 25 km. | Kalkandelen - Üsküp: 44 km.

Matka Kanyon Turu: 15 €

 

 

  1. Gün: ÜSKÜP

Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

 

  1. Gün: ÜSKÜP - PRİŞTİNE - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Yeni özgürlüğüne kavuşan Kosova'nın başkenti olan aynı zamanda üniversitesi ile Kosova'nın eğitim ve kültür merkezi Priştine'ye hareket. Varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında.. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Priştine Havaalanına transfer. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile  18.00’da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir yolculuğun ardından saat ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Asya Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile İstanbul -Tiran / Priştine - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,

Programda belirtilen panoramik şehir turları,

2 gece Ohrid, 2 Gece Üsküp'te 3*/4* otellerde konaklama.

Sabah kahvaltıları,

Türkçe Rehberlik hizmeti,

Havalimanı vergisi,

Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat Sağlık Sigortası 

Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)

Extra Tur Ücreti

Ekstra Kişisel Harcamalar

Tüm Öğlen Yemekleri

3 ve 4* Balkan Otelleri
3* ve 4* Balkan Otelleri

Kredi Kartı Ödeme 

Tüm Kartlara 9 Taksit İmkanı

 

Havale 

Garanti Bankası 

Hesap Adı  : Asya Grup Organizasyon Turizm Taş. Sağ. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.

Şube Kodu : 1279 Hesap No : 6298332

İban           : TR66 0006 2001 2790 0006 2983 32

 

Akbank 

Hesap Adı  : Asya Grup Organizasyon Turizm Taş. Sağ. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti.

Şube Kodu : 0216 Hesap No : 0105004

İban           : TR84 0004 6002 1688 8000 1050 04

Tur Özellikleri
4 Gece 5 Gün Pegasus Havayolları İle
REZERVASYON YAP
Ad Soyad :
E-mail :
Cep :
299 € 249 € SATIN AL
Tur Fırsatları
KATEGORİDEKİ DİĞER TURLAR
Özel Program Süper Fırsat
Singapur Airlines 9 Gece Erken Rezervasyon
1499€
949€*
%30'e
varan indirim
Pegasus Havayolları İle
Pegasus 5 Gece Vize Gerekli Erken Rezervasyon
549€
299€*
%20'e
varan indirim
Marsilya-Nice-Lyon-Paris
Pegasus 4 Gece Vize Gerekli
549€
299€*
%15'e
varan indirim
Her Gün Hareketli Monte Carlo Turu
Air France 3 Gece
329€
299€*
%10'e
varan indirim
Erken Rezervasyon Fırsatları
THY 9 Gece
2699€
2199€*
%20'e
varan indirim
Süper Promosyon Sınırlı Sayıda
3 Gece Pegasus
299€
249€*
%10'e
varan indirim
Süper Fırsat Zanzibar Turu
EMİRATES HAVAYOLLARI 7 Gece
899€
749€*
%15'e
varan indirim
6 Gece Konaklamalı
KLM Hava Yolları 6 Gece Vize Gerekli Erken Rezervasyon
1199€
899€*
%20'e
varan indirim
3 Gece 4 Gün
3 Gece
449€
299€*
%20'e
varan indirim